Świetna wiadomość dla fanów Remigiusza Mroza!

Pakiet Behawiorysta / Iluzjonista / Ekstremista to aż trzy tomy przygód byłego prokuratora i behawiorysty – Gerarda Edlinga (https://www.taniaksiazka.pl/pakiet-behawiorysta-iluzjonista-ekstremista-remigiusz-mroz-p-1534314.html). Główny bohater specjalizuje się w kinezyce, dziale nauki zajmującym się badaniem komunikacji niewerbalnej. Jego losy to genialne połączenie thrillera i powieści kryminalnej.

“Behawiorysta”

Gerard Edling, dyscyplinarnie wydalony ze służby, zostaje wezwany przez policję. Do przedszkola wdarł się zamachowiec, grożąc, że zabije dzieci i wychowawców. Nie ma żadnych żądań i nikt nie wie jaki jest jego cel. Sytuacja komplikuje się, gdy transmisja na żywo z budynku przedszkola ląduje w sieci. Bezradni funkcjonariusze proszą Edlinga o pomoc.

“Potężna dawka emocji, nieustanne napięcie i fascynujący bohater! Behawiorysta to książka, której nie odłożycie do ostatniej strony!” – Tess Geritsen, amerykańska pisarka, autorka m.in cyklu kryminałów medycznych z Jane Rizzoli i Maurą Isles

“Iluzjonista”

Tym razem Gerard Edling musi stanąć czoło w czoło z przeszłością. Na jednym z opolskich kąpielisk odnalezione zostaje ciało, na którym widnieje podpis tytułowego Iluzjonisty. Trzydzieści lat wcześniej główny bohater prowadził śledztwo dotyczące serii zagadkowych zabójstw. W kronikach kryminalnych morderca nazywany był Iluzjonistą. Jedyną poszlaką był znak zapytania, który wypalał na ciałach ofiar. Policja znów potrzebuje pomocy wydalonego ze służby prokuratora. Śledztwa nie ułatwia fakt, że akta sprzed trzydziestu lat zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach, a osoby powiązane z Iluzjonistą milczą lub rozpływają się w powietrzu.

“Ekstremista”

W Opolu dochodzi do tajemniczego zniknięcia maturzystki. Jedynym śladem jest karta tarota przedstawiająca znak sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, twierdząc, że dziewczyna miała problemy i wielokrotnie deklarowała ucieczkę z domu. Małgorzata Rosa, lokalna dziennikarka, dostrzega w tej sprawie coś więcej. Kobieta od kilku miesięcy śledziła powracający w sieci motyw tarota, zdający się mieć jakiś związek z wydarzeniami, w które wplątany został Gerard Edling. Z nieznanych przyczyn prokurator nie chce mieć z nią nic wspólnego. 

Fenomen Remigiusza Mroza

Czytelnicy pokochali kryminały i thrillery prawnicze Remigiusza Mroza. Seria o Joannie Chyłce doczekała się ekranizacji, a jej pierwszy tom w 2016 roku nagrodzony został Nagrodą Czytelników Wielkiego Kalibru. Autor pisze także powieści historyczne oraz science fiction. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø, twórca trylogii z Wysp Owczych. Mnogość tytułów to zasługa wytrwałości autora, który codziennie poświęca na pisanie aż dziesięć godzin.

 

Related posts